دپارتمان ITS

دپارتمان ITS

امروزه حمل و نقل و جابجایی کالا و مسافر، یکی از اساسی ترین نیازی ها در جوامع انسانی، همواره به عنوان شاخصی مطرح و بسیار مهم، مورد توجه قرار گرفته است.
در قرن حاضر که به آن عصر ارتباطات اطلاق میگردد فناوری اطلاعات (IT) مهمترین و در واقع اصلی ترین موضوع و دلیل پیشرفت بشر در این دوران بوده است، به طوری که به جرات می توان به نقش مهم و انکار ناپذیر این صنعت در رشد و پیشرفت هر صنعت یا حرفه ای اشاره نمود.
در این راستا مهندسین حمل و نقل نیر به آن شدند تا از فناوری اطلاعات (IT) بعنوان راهکاری مناسب در جهت حذف معضلات اساسی ترافیکی بهره مند گشته و سهولت و کارآمدی را برای این صنعت به ارمغان آورند.
در سالهای اخیر، مهندسی حمل و نقل همراه با متخصصین رشته های حوزه فناوری اطلاعات یا بهره جوئی از امکاناتی که امروزه به عنوان ره آوردهای IT شناخته می شوند، سیستم های هوشمنده حمل و نقل یا ITS (Intelligent Transportation System) را به وجود آورده اند که زیر ساختی مطلوب و مناسب جهت تحقق اهداف تعیین شده زیر ، فراهم آورده است.
– مدیریت و برنامه ریزی دقیق و کارآمد در حمل و نقل و ترافیک
– استفاده بهینه از منابع موجود
– کاهش صدمات و افزایش ایمنی و آرامش
– کاهش مصرف انرژی و هزینه ها و اثرات نامطلوب زیست محیطی
– کاهش زمان سفر و تأخیرهای ناخواسته و در نهایت جلب رضایت مسافری و روانسازی جریان ترافیک و حمل و نقل و …
– مدیریت و کنترل حوادث
– مدیریت و پشتیبانی وسایل نقلیه امدادی
– مدیریت اخذ الکترونیکی عوارض ، هزینه پارکینگ، خرید و رزرواسیون بلیط و …
– مدیریت و ناوبری پیشرفته
روشن است که هر یک از موارد مذکور بهره جوئی از ره آوردهای IT قابل دستیابی و انجام نبوده است.
از این رو شرکت رایان کاران حامی در راستای خدمت رسانی در این صنعت توانسته است با بهره گیری از تکنولوژی های روز و ارتباط تنگاتنگ با برندها و شرکت های صاحب نام در این زمینه، دانش فنی و متخصصین با تجربه ای را در این راستا جهت ارائه خدمات به هموطنان گرامی دور هم آورده و اعلام آمادگی خود را بدین وسیله اعلام می نماید.

مهر ۲۶, ۱۳۹۵