وبلاگ

قوانین نصب دوربین مداربسته

قبل از نصب دوربین ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید : آیا نصب دوربین مداربسته جرم است ؟

اگر به طور کلی به آن نگاه کنیم نصب دوربین نه تنها جرم نیست بلکه بسیار مورد تایید توسط مراجع قانونی قرار گرفته چرا که باعث کاهش وقوع جرم و بالابردن سطح امنیت شده است  . اما محدودیت هایی در این میان وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد برای مثال برای نصب دوربین مداربسته در بعضی اماکن شما ابتدا باید اقدام به اخذ مجوز کنید و چرا که نصب در بعضی اماکن یک جرم محسوب می شود .

 

در ادامه شما را  با اماکن مختلف که منع قانونی شده اند آشنا می کنیم .

 

استفاده از دوربین مداربسته در محیط های عمومی

استفاده از دوربین مداربسته در این اماکن بلامانع می باشد مگر این دوربین ها نزدیک به محل های حساس باشد مثل : پادگان ها و پایگاه های هوایی و … .

استفاده از دوربین مداربسته در محیط مشاعات

مانند حیاط و راه پله و پیلوت و پارکینگ و… نیاز به تایید تمامی اعضای مجوعه به صورت کتبی دارد و در صورت تایید شدن توسط اکثر مجموعه مجوز آن اخذ می شود . در صورتی که اعضای مجمع همکاری لازم را انجام ندهند می توانید از طریق اخذ مجوز به صورت رسمی و کتبی اقدام به نصب دوربین در این فضاها کنید .
استفاده از دوربین مداربسته در محیط خصوصی

نصب دوربین مداربسته در فضا های خصوصی مربوط به حریم شخصی افراد است (فضاهای داخلی منزل، اتاق خواب افراد، اتاق رخت کن و… ) و بر خلاف قوانین است و ابتدا برای نصب باید مراحل حقوقی آن را انجام دهید و اقدام به اخذ مجوز به صورت رسمی کنید .

 

استفاده از دوربین مداربسته مخفی

استفاده از این دوربین ها در محیط عمومی و خصوصی ممنوع و غیر قانونی است . یعنی فرقی نمی کند مایل به نصب دوربین در کجا هستید ابتدا باید به دنبال اخذ مجوز باشید سپس اقدام به نصب دوربین به صورت نا محسوس کنید . در صورتی که کسی از شما شکایت کند می تواند عواقب بدی از قبیل پرداخت جریمه سنگین و یا تعقیب قضایی به همراه داشته باشد .

نحوه اخذ مجوز نصب دوربین در محیط های غیر مجاز و یا به صورت نا محسوس

جهت اخذ مجوز نصب دوربین مداربسته مخفی و یا نصب دوربین در فضا های غیر مجاز ابتدا باید یکی از شرایط لازم ازقبیل تهدیدات امنیتی و تخریب اموال و ضروری بودن نصب داشته باشید و مدارک لازم را تنظیم و به نیروی انتظامی و مراجع قضایی تحویل دهید تا به صورت رسمی درخواست شما ثبت و مورد برسی قرار بگیرد .
شرکت رایان کاران حامی نمایندگی دوربین مدار بسته اکسیس در اراک به شما پیشنهاد استفاده از دوربین مداربسته اکسیس را می کند چرا که دوربین اکسیس از قدیمی ترین و بهترین دوربین های موجود در بازار است و افراد زیادی در کل جهان در حال استفاده از دوربین های اکسیس هستند . جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه دوربین با دوربین ها , مخصوصا دوربین های مداربسته اکسیس اینجا کلیک کنید .