وبلاگ

محل مناسب نصب دوربین | بخش دوم

در مقاله قبلی که با عنوان محل مناسب نصب دوربین | بخش اول در خدمت همراهان عزیز بودیم با تعدادی از موارد آشنا شدیم این مقاله نیز وابسته به مقاله قبلی و ادامه آن می باشد موارد دیگری در زمینه محل مناسب که لازم است برای نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته بدانیم ذکر خواهد شد .

محل مناسب نصب دوربین | بخش دوم

تشعشعات
خیلی از المان های CCD  که در ساختمان دوربین های مدار بسته به کار رفته است نسبت به تشعشعات آسیب پذیر هستند در صورتی که قصد دارید دوربین مداربسته خود را در محلی که در آن تشعشعات رادیو اکتیوی وجود دارد نصب کنید حتما باید از CCD هایی استفاده کنید که در برابر اشعه قدرت مقاومت داشته باشد .
در آزمایشگاه ها نیازی به استفاده از CCD های مقاوم نیست و برای CCD های معمولی مشکلی پیش نمی آید زیرا تشعشعات موجود در این مناطق نسبت به  تشعشعات رادیو اکتیوی بسیار کمتر است . اما  به دلیل این که تشعشعات به طور مداوم در این مکان وجود دارد باید هر چند مدت اقدام به  تعویض آن ها کرد.
در آزمایشگاه های که از اشعه X  در آن ها استفاده می شود ، این اشعه به طور دائم روی لنز دوربین ها می افتد و این عمل باعث می شود تا دوربین دچار رنگ پریدگی و سپس سبب محو شدت تصاویر بدست آمده می شود و لکه های سفیدی بر روی تصاویر تکثیر می شود . بنابراین باید این دوربین ها را در گارد و محفظه مناسب قرار دهید تا از این عمل جلوگیری شود .

محل مناسب نصب دوربین

خوردگی
مقابله با خوردگی در دوربین ها بسیار دشوار است . در بیشتر مواقع آب بندی و محافظ مناسب برای دوربین پر هزینه است .  در صورتی که قصد دارید دوربینی را در محلی که شرایطش طوریست که خوردگی آن بالاست مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید بهترین نقطه که دارای کمترین خوردگی است را شناسایی و انتخاب کنید
در ساحل دریا مهمترین عامل خوردگی نمک موجود در آب دریا است , در نزدیکی استخر ها مهم ترین عامل خوردگی تبخیر سطح آب موجود در استخر است .
گاز متصاعد شده از آمونیاک , اسید های هیدرولیکی , دی اکسید سولفور , سولفید هیدروژن و کلر نیز باعث خوردگی دوربین ها می شوند. همینطور در مکان هایی مانند کارخانه های تولید کننده ، کود سازی , پالپ کاغذ, فیبر های مصنوعی و تولید کنندگان جوش شیرین نیازمند استفاده از لوازم محافظتی هستند .

مناطق قابل اشتعال
بعنوان مثال در سایت های پتروشیمی , در  تونل های حفاری موجود در آن ممکن است  گازهای قابل اشتعال وجود داشته باشد و یا اماکنی که مایعات قابل اشتعال در آنها وجود دارد .  جهت نصب دوربین های مداربسته در این اماکن شما باید از امکانات ویژه استفاده کنید مثلا استفاده از گارد یا کاور ضد حریق که باید در محل دوربین ها مورد استفاده قرار بگیرد .

نحوه ثابت کردن دوربین ها
در صورتی که مایل به نصب دوربین مداربسته در اتاق هستید بهترین مکان برای نصب معمولا بر روی دیوار و سقف است . و در صورتی که می خواهید در فضای باز یا محیط خارجی نصب کنید . بهترین مکان برای نصب بر روی دیوار های تهیه شده و یا دیوار های مشخص شده است .
ارتفاع دوربین بین سه الی پنج متر است تا از دسترسی و خرابکاری جلوگیری شود اما به گونه ای باشد که امکان سرویس کردن و تعمیر آن نیز وجود داشته باشد .
به هنگام نصب دوربین های مداربسته به مواردی چون وزن دوربین ،‌نوع اتصالاتی که برای نگاه داری دوربین مداربسته به کار میرود و وضعیت شکل ظاهری و کاوری را که برای محافظت از دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد  را ارزیابی کنید .
در صورتیکه بخواهیم محیط بیشتری را به وسیله دوربین های مداربسته امنیتی پوشش دهیم . ممکن است بخواهیم از موتورهای گرداننده افقی یا عمودی دوربین نیز استفاده کنیم .چرخش دوربین ها را به صورت افقی اصطلاحا Pan و حرکت قائم آنها راTilt می نامند .

موارد مورد نیاز در زمان نصب و راه اندازی دوربین مداربسته که لازم است رعایت شوند گفته شد پیشنهاد می کنیم که بخش اول این مقاله را نیز مورد مطالعه قرار دهید .

هدف ما جلب رضایت و اعتماد شماست .