وبلاگ

محل مناسب نصب دوربین | بخش اول

محل مناسب نصب دوربین | بخش اول

در این مقاله قصد داریم تا محل مناسب دوربین های مدار بسته را برای شما بگوییم همانطور که می دانید دوربین های مدار بسته اکسیس با توجه به کیفیت بسیاری که دارند و این موضوع نیز بر هیچ کس پوشیده نیست ولی باید به نکاتی نیز توجه داشت و یکی از این موضوعات محل مناسب نصب و راه اندازی می باشد .

برای انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته باید به نکاتی توجه کنید تا بهترین محل را شناسایی و دوربین را در آن جا نصب کنید

 میزان روشنایی :

 باید توجه داشته باشید که نوع دوربینی که میخواهید از آن استفاده کنید با میزان روشنایی محل همخوانی داشته باشد مثال دوربین های مونو کروم (سیاه و سفید )  نیازمندند تا در محیطی قرار گیرند که دارای حداقل ۱۰۰ لوکس روشنایی باشد . اما دوربین های مداربسته  که پخش رنگی دارند باید میزان نور بیش از ۳۰۰ لوکس باشد .
توجه کنید برای استفاده دوربین مداربسته در مکان هایی که نور در آن ها کم است باید دوربین هایی را انتخاب کنید که دارای  حساسیت بالا و یا مجهز به ایتفرارد باشند.

محل مناسب نصب دوربین

درجه حرارت و درصد بارندگی و گرد و غبار:

مناسب ترین میزان رطورت برای دوربین های مداربسته باید بین ده الی ۵۰ درجه سانتی گراد باشد . اگر این شرایط فراهم نیست و بهتر است از یک گارد یا همان پوشش محافظ استفاده کنید .
اگر  می خواهید دوربین مداربسته  را در محلی قرار دهید که گرما و حرارت در آن زیاد است . بهتر است حتما از فن خنک کننده استفاده کنید .
توجه داشته باشید گرد و غبار باعث آسیب رسیدن به دوربین می شود پس پیشنهاد می شود از محافظ استفاده کنید و اگر گرد و غبار به صورتی می باشد که مانع دید دوربین میشود خوب است از دوربین های مداربسته دید در شب استفاده کنید

خطر صاعقه و امواج الکترو مغناطیسی  :

اگر از دوربین های مداربسته در مکان های باز استفاده می کنید که احتمال برخورد  و اصابت صاعقه در آن جا وجود دارد پیشنهاد میکنیم که از میله های دفع صاعقه در محل نصب دوربین استفاده کنید تا حد الامکان این احتمال را پائین بیاورید .
توجه کنید : اگر در نزدیک کابل فشار قوی یا ایستگاه های رادیویی  می خواهید دوربین خود را نصب کنید  ممکن است دوربین شما نویز بگیرد و تصاویر دارای نویز شوند پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از سیم ارت استفاده کنید .